Som odvážna, ale viem, čo je to strach.

Rada sa smejem, ale poznám aj hlbočiny smútku a bolesti.

Milujem humor, hoci viem byť veľmi vážna. Keď plačem, som radšej osamote.

Vážim si ticho a pokoj, lebo poznám hluk a chaos. 

Rada tvorím, lebo viem, že v ničom sa ukrýva všetko.

Milujem pohyb, jeho eleganciu a noblesu, aj jeho liečivú moc.

Milujem slnko, stromy, trávu pod bosými nohami, vánok, teplo aj chlad, vôňu nedeľného dopoludnia a nočnú oblohu plnú hviezd.

Obdivujem mačky. Ich svojhlavosť, hravosť a zvedavosť. Sú pudové, ale mystické, magické liečiteľky.

Fascinuje a upokojuje ma vesmír.

Rada stojím nohami pevne na zemi. Vnímam svoje korene, ktoré sú úzko späté so Zemou a vďaka tomu, keď sa natiahnem, viem sa dotknúť neba.

Milujem čistú vodu.

A umyté okná. Pohľad cez čisté okno mi vždy navodí jemné radostné chvenie pri srdci.

V priestore, kde dýcham, žijem, tvorím a pracujem, mám rada poriadok.

Hrozne, ale hrozne rada dýcham.

Veľa spím. Milujem svoj nočný život. V noci často lietam, navštevujem nádherné krajiny, stretávam sa s mamou (ktorá už nežije) a veľa sa čudujem. Občas následne aj ráno 😊

Milujem dlhé rána, keď sa môžem dívať spod jedného paplóna svojim deťom do očí.

Rada sa s ľuďmi, ktorí sú mi blízki, objímam.

Fascinujú ma rôzne druhy ticha.

Rada vnímam vône.

Ak niečo neznášam, tak to, keď ma niekto klame.

Mám rada rozhovory, ale viem, že všetko dôležité sa objavuje v tichu.

Verím, že každý koniec je zároveň začiatkom.

Smrť považujem za súčasť života.

Ako si už pozorný čitateľ mohol všimnúť, milujem polarity / protiklady.

 

Pre tých, ktorí preferujú prozaickejšie životopisy, uvádzam, že som vyštudovala psychológiu na Trnavskej univerzite v Trnave, absolvovala som dlhodobý výcvik v gestalt psychoterapii (Dialóg – Slovenský inštitút pre výcvik v gestalt psychoterapii, Košice) a výcvik v psychotraumatológii a EMDR (Sipe – Slovenský inštitút pre psychotraumatológiu a EMDR, Trenčín), a mnoho iných odborných seminárov, workshopov a školení. Som zapísaná v zozname psychoterapeutov Slovenskej psychoterapeutickej spoločnosti. Som spoluzakladateľkou Centra pre rast osobnosti, založila som (a som adminkou) Facebookových skupín Hľadám psychológa/psychoterapeutaVzdelávanie v psychológii a psychoterapii

Písaniu sa venujem od prvého ročníka ZŠ, tam som sa to naučila, nejak ma to chytilo a odvtedy som neprestala. Najskôr som písala tajné zamilované odkazy spolužiakom, neskôr aj dvojstranové básne (tiež chlapcom, vďaka čomu mám na konte niekoľko dobrých trapasov), ako dieťa som si denne písala denník. Pre vydavateľstvo Orbis IN píšem už vyše pätnásť rokov. Nie sú to už zamilované básne a vyznania, hoci aj také by sa našli. Ide prevažne o články z oblasti psychológie, o výchove, vývine detí, partnerstve a rodičovstve. Mesačne prispievam do poradne psychológa v časopise Mama a ja.

Denne sa venujem cvičeniu jogy. Okrem toho rada tancujem, jem, spievam, hrám na gitare, ležím v tráve na dvore, hrabem sa v hline (akože v záhradke), chodím do lesa, pečiem chlieb. Mám obdobia, kedy veľa maľujem a obdobia, kedy nemaľujem vôbec. Som aktívny fanúšik otužovania.  Zväčša mám veľa energie, ale keď som unavená, mám na to tajný recept - oddychujem.